گرانترین اجاره های مسکن جهان

دو شهر اماراتی ابوظبی و دبی، از نظر اجاره خانه‌ها در میان گران ترین 10 شهر جهان قرار گرفتند. این خبر برای کسانی که ناچارند در این دو شهر زندگی کنند، خبر ناخوشایندی به نظر می آید اما برای سرمایه‌گذاران در بخش املاک که به خرید ساختمان‌های مسکونی مشغولند خبر خوشحال کننده‌ای است.

به گزارش  شرکت (CBRE) که هزینه زندگی در شهرهای بزرگ جهان را بررسی می‌کند، در گزارش سالیانه خود دو شهر ابوظبی و دبی را در میان گرانترین شهرهای جهان از نظر اجاره بهای مسکن اعلام کرد.

از دیگر کشورها دو شهر در ایتالیا، دو شهر در آمریکا نیز در رده گرانترین شهرهای جهان از لحاظ اجاره بهای مسکن قرار گرفتند و به این ترتیب ایالات متحده، ایتالیا و امارات متحده عربی، 6 شهر از 10 گرانترین شهرهای جهان در زمینه مسکن را تشکیل می‌دهند.

این شرکت در گزارش سالیانه خود آورده است که با توجه به تحقیقات و بررسی‌های مربوط به قیمت خرید و فروش املاک در این 10 شهر و نیز با در نظر گرفتن میانگین متوسط اجاره آپارتمان‌های دوخوابه با اتاق پذیرایی و بهای آب، برق، گاز و دیگر خدمات و مقایسه آن با 35 شهر مهم دیگر جهان به این نتیجه رسیده است که در مجموع 10 شهر از شهرهای جهان از نظر اجاره خانه‌ در رتبه گرانترین قرار گرفتند.

در پایان گزارش این شرکت شهر سنگاپور به عنوان گرانترین شهر جهان معرفی شده است، این شهر رتبه 1 را به خود اختصاص داده است به طوری که میانگین اجاره یک آپارتمان دو خوابه و سالن 2960 دلار در ماه است. اما میانگین پرداخت فیش‌های برق، آب و گاز به 126 دلار در ماه می رسد.

پس از سنگاپور لندن پایتخت بریتانیا به عنوان دومین شهر گران جهان معرفی شده است. میانگین اجاره یک آپارتمان دو اتاق خوابه و سالن 2810 دلار در ماه است و خدمات آب، برق و گاز به 200 دلار در ماه می رسد.

رتبه 3 را شهر ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی به خود اختصاص داده است در این شهر میانگین اجاره بهای آپارتمان دو خوابه و سالن 2558 دلار در ماه است و خدمات برق، آب و گاز نیز ماهیانه 73.97 دلار است.

لس آنجلس ایالات متحده آمریکا با میانگین اجاره 2544 دلار در ماه و 128 خدمات عمومی به عنوان چهارمین شهر گران جهان قرار گرفته است.

در این گزارش شهر «رم» پایتخت ایتالیا نیز با قیمت اجاره آپارتمان دو خوابه و سالن با میانگین 2497 $ در ماه و 163.47 $ برای خدمات عمومی در ماه، به عنوان پنجمین شهر گران جهان معرفی شده است.

شهر نیویورک با میانگین اجاره 2422 دلار در ماه و 128.40 دلار برای خدمات عمومی به عنوان ششمین شهر گران جهان شناخته شد.

پس از نیویورک، شهر میلانو با میانگین اجاره بهای 2286 دلار در ماه و 124.58 دلار برای خدمات عمومی رتبه 7 و دبی با میانگین اجاره 2160 دلار در ماه و 165.80 دلار برای خدمات عمومی رتبه 8 و هنگ کنگ با میانگین اجاره بهای 1960 دلار در ماه رتبه 9، و بالاخره شهر ساحلی میامی در ایالت فلوریدا با میانگین اجاره بهای 1868 دلار در ماه و 140 دلار برای خدمات عمومی رتبه 10 را به خود اختصاص داده است.

منبع

مطالب مرتبط

 • 74
  براي مقابله با زلزله چگونه بسازيم: زلزله در كشورهاي پيشرفته خصوصا درزمينه ساختمان كه درگيري نزديكي هم با زلزله دارند ، همچون ژاپن و آمريكا تقريبا مهار شده است ، آنان توانسته اند با بهينه سازي ساختمانهايشان و رعايت اصول ايمني در ساخت و نظارت بر اجرا به نقطه اي…
 • 73
  برای توضیح این بحث که صد البته بسیار گسترده هم می باشد، ابتدا با پرسش یک مشاور که به تازگی فعالیت خود را در این صنف آغاز کرده شروع می کنیم. پرسش : به مدت دو ماه است در صنف مشاورین املاک فعال هستم ولی درآمدی ندارم. برای رسیدن به…
 • 72
  براي خريد يا انتخاب يك واحد مسكوني يا آپارتمان خوب، چه ويژگي هايي را درنظر مي گيريد؟ حداقل پنج گام براي اين انتخاب، اساسي است: اهميت سبک زندگی، مساحت فضاهاي موردنياز، نسبت مشاعات ساختمان به مساحت كل آپارتمان، كيفيت ساختمان و كيفيت اجزاي آن. این مطلب صرفا برای خریداران آپارتمان…
 • 72
  مسئولان قضایی کشور از تعدد شکایات مربوط به تخلفات املاک و افزایش حجم پرونده‌های قضایی می‌گویند، درحالی‌که رشد روزافزون قیمت ملك و سودآوری آن در شرایط عدم ثبات اقتصادی، باعث شده سرمایه‌گذاران جامعه به‌سوی این صنعت سودآور گرایش پیدا كنند. به گفته صاحب‌نظران حقوقی مکانیزم حقوقی که بر فرایند معاملات…
 • 72
  براي خريد يا انتخاب يك واحد مسكوني يا آپارتمان خوب، چه ويژگي هايي را درنظر مي گيريد؟ حداقل پنج گام براي اين انتخاب مهم اساسي است: اهميت سبک زندگی، مساحت فضاهاي موردنياز، نسبت مشاعات ساختمان به مساحت كل آپارتمان، كيفيت ساختمان و كيفيت اجزاي آن. این مطلب صرفا برای خریداران…