راهکارهای بسیار خلاقانه برای ساماندهی چیدمان میزهای تحریر

چگونه از چالش به هم ریختگی میزهای تحریر خلاص شویم؟

در روزهای پایانی سال احتمالا خانه تکانی باعث شده است تا ظاهر میزهای تحریر هم مرتب و منظم شود اما معمولا این نظم پایدار نیست و خیلی زود دوباره به آشفتگی تبدیل می شود. شاید امسال بخواهید تغییراتی ایجاد کرده تا به مدت طولانی تری بتوانید میزتان را مرتب ببینید. در این مورد چند راهکار و وسیله فرعی می توانند بسیار کمک کننده باشند. ما ایده هایی را که فکر می کنیم قادرند علاوه بر مرتب نگه داشتن میز و اتاق شما، به زیبایی و جلوه آن نیز بیفزایند به شما معرفی خواهیم کرد.

 

این گلدان کوچک بامزه، یک کاکتوس چوب پنبه ای است. آن را روی میزتان قرار داده و یادداشت ها و یادآورهایتان را به آن سنجاق  کنید. با این کار می توانید درصد قابل توجهی از به هم ریختگی میزتان را که مربوط به کاغذها و یادداشت های کوچک است کنترل کنید. بهتر است آن را میان کاکتوس های واقعی دیگر نگه دارید؛ با این تفاوت که نیاز به مراقبت هم ندارد!

همیشه چیزهای متفرقه ای روی میز هستند که ما دوست داریم جایی باشد که بتوانیم همه آن ها را برای آزاد کردن فضای میز در آن جا قرار دهیم. در این مورد شاید یک “جایگاه ذخیره لامپ ادیسون” تنها چیزی باشد که به آن نیاز داریم. لامپ های رومیزی سنتی تحت عنوان “لامپ ادیسون” دارای جایگاه هایی هستند که می توانیم وسایل متفرقه ای از قبیل موبایل، تبلت، عینک آفتابی، ساعت مچی و… را در آن قرار دهیم.

اما وسایل مشابهی هم هستند که فقط مخصوص سازماندهی روی میز ساخته می شوند. یک سازمان دهنده ساده چوبی نظیر این حتی می تواند کیف پول و دسته کلید شما را نیز در خود نگه دارد.

گاهی شما ترجیح می دهید میز کارتان را کاملن خالی از هرچیزی کنید، حتی از یک سازمان دهنده! در این صورت سازمان دهنده های دیواری می توانند به کمک شما بیایند. می توانید خودتان این سازمان دهنده ها را با یک تخته چندلا، مقداری چرم، پارچه یا کاغذ ضخیم به همراه چسب و یک مته، بسازید و از دیوار بیاویزید.

جامدادی ها نیز سازمان دهنده های مشابهی هستند که در هر خانه ای نمونه ای از آن ها در شکل و اندازه های مختلف یافت می شود. مثل این جامدادیِ ساده به شکل خانه ای رنگی که سقف شیروانی آن برداشته شده است:

برای نگهداری چیزهای کوچکتر نظیر سنجاق ها و گیره های کاغذ از ظرف های کوچک و شکیل تزئینی استفاده کنید. مانند این ظرف های شیشه ای که با نوارهای طلایی رنگ تزئین شده اند:

اما برای آن که خیال خود را از هرگونه سازماندهی وسایل بر روی میز راحت کنید، چطور است که از یک ستِ کامل سازمان دهنده استفاده کنید؟! هر ست شامل چند سازمان دهنده در اندازه ها و اشکال مختلف ولی هماهنگ با یکدیگر است. یکی برای سازمان دهی کاغذها و پوشه ها، یکی به عنوان جامدادی و سازماندهنده هایی برای گیره ها، سنجاق ها و سایر وسایل متفرقه.

شما چه ایده هایی برای مرتب کردن و سامان دهی وسایلتان می شناسید؟ ما را در جریان بگذارید.

 

منبع: طراگاه

مطالب مرتبط

 • 86
   دیگر سالهاست زمان آن گذشته که در دفتر کار خود بنشینید تا مشتری به سراغ شما بیاید . در بازار پر رقابت امروز که حتی نانوایی ها  که روزگاری مجبور بودید در صف های طولانی آنها نوبت بگیرید هم به فکرراه هایی برای جذب مشتری هستند ، چاره ای نیست…
 • 85
  … یا چگونه یک مشتری عصبانی را مدیریت کنیم! داشتن مشتری های ناراضی و عصبانی برای مشاغل مختلف بسیار بد و منفی است. و اگر این مشاغل، خیلی بزرگ نباشند و نفسشان از جای گرم در نیاید، بدتر خواهد بود. اما، نکته مهم این است که، اگر زمانی چنان اتفاقی…
 • 85
  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق ، حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران وضعیت مسکن در سال آینده را تشریح می کند. او نشانه‌های خروج از رکود را یکی یکی برمی‌شمارد و موعد آن را خرداد سال آینده ذکر می‌کند. این گفت‌وگو را بخوانید. ‌در بهمن‌ماه شاهد کاهش…
 • 84
  بازار مسکن در کشور ما همیشه جزو بازارهایی است که جذابیت‌های خاص خودش را داشته، بسیاری از افراد به ساخت وساز روی آورده‌اند و بسیاری از افراد به خرید و فروش و سرمایه گذاری در مسکن علاقه پیدا کرده‌اند. اما بازار مسکن هم مانند بسیاری از بازارهای دیگر دوران روکود…
 • 83
  حرفه املاک و مستغلات هر روز در حال تغییر است ، اما کیفیت کار متخصصان این حرفه تغییری نکرده است . جزئیات کار مانند تکنولوژی در حال پیشرفت ممکن است تغییر کند ولی مهارت های اساسی کار همیشه یکسان هستند . اگر شما این مهارت ها را داشته باشید در…