بهترین زمان برای اجاره کردن و اجاره دادن مسکن از نگاه مشاوران املاک

ساره ناصری: افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری خانه‌ای خریده و آن را اجاره می‌دهند، در مقابل افراد زیادی هستند که توان خریدن خانه ندارند و به فکر اجاره سرپناهی برای خود هستند، اما هر دو دسته این افراد دوست دارند بدانند که چه زمانی برای این کار مناسب است، یعنی بهترین زمان برای اجاره دادن و اجاره کردن مسکن چه زمانی است، برخی از مشاوران املاک در نقاط مختلف شهر تهران نظرات خود را در این مورد بیان کرده‌اند.

بهترین زمان برای اجاره کردن خانه چه زمانی است؟

یکی از مشاوران املاک در شرق تهران به اقتصادنیوز گفت: بهترین زمان برای اجاره کردن خانه، ماه‌های دهم تا دوازدهم هر سال است، چرا که میزان رهن و اجاره در این زمان‌ها کم است و افراد خانه‌های خود را با قیمت‌های پایین‌تری اجاره می‌دهند.

یکی دیگر از مشاوران املاک در شمال تهران بیان کرد: بهترین زمان برای اجاره کردن خانه، اردیبهشت‌ماه است و دلیلش این است که این زمان فصل اجاره کردن خانه نیست و کسانی که قصد اجاره خانه‌های خود را دارند، باید مبلغ را پایین آورده، همچنین دلیل دیگرش این است که در فصل تابستان اکثراً اجاره می‌خواهند و پول پیش کمی دریافت می‌کنند اما در اردیبهشت‌ماه در این مورد کوتاه آمده و اجاره کمتری دریافت می‌کنند.

مشاور املاک دیگری در غرب تهران گفت: پاییز و زمستان بهترین فصل برای اجاره خانه است، زیرا در فصل تابستان اکثر افراد مستاجر خانه مورد نظر خود را اجاره می‌کنند، به همین دلیل به دلیل اینکه پاییز و زمستان فصل اجاره نیست، می‌توان با قیمت‌های مناسب خانه مورد نظر خود را اجاره کرد.

در میان مشاوران املاک، اکثراً فصل پاییز و زمستان را بهترین فصل برای اجاره کردن خانه اعلام کردند، که همگی دلیل آن را اجاره دادن خانه‌ها با قیمت پایین‌تر نسبت به تابستان به دلیل کم بودن تقاضا برای اجاره مسکن می‌دانستند.

بهترین زمان برای اجاره دادن خانه چه زمانی است؟

مشاور املاکی در شرق تهران گفت: بهترین زمان برای اجاره دادن یک خانه، فصل تابستان است، به این دلیل که اکثراً در این فصل به دنبال تعویض خانه‌های خود هستند و تقاضا برای اجاره کردن زیادتر است و می‌توان خانه‌ها را با قیمت‌های بالاتری اجاره داد.

همچنین یکی دیگر از مشاوران املاک در غرب تهران گفت: همان طور که مشخص است، بهترین زمان برای اجاره دادن خانه، فصل تابستان است و از مهم‌ترین دلایل آن این است که در این فصل تعداد مشتری‌ها زیادتر است و صاحبان ملک می‌توانند خانه‌های خود را با قیمت‌ها بالاتری اجاره دهند.

او در ادامه افزود: البته برای واحدهای کوچک و تمیز در فصل زمستان هم مشتری زیاد است و مالکان آنها می‌توانند این واحدها را با قیمت خوب اجاره دهند، اما برای واحدهای بزرگ، در فصل زمستان مشتری بسیار کم است و مالکان مجبورند آنها را با قیمت‌های پایین‌تری اجاره دهند.

مشاور املاک دیگری در شمال تهران بیان کرد: بهترین زمان برای اجاره دادن بدون شک فصل تابستان است و این امر در اوایل این فصل نیز بهتر است و مالکان می‌توانند در اسرع وقت و با قیمت بسیار خوب ملک خود را اجاره دهند.

بسیاری دیگر از مشاوران املاک فصل تابستان را بهترین فصل برای اجاره دادن ملک اعلام کردند که دلیل آن را تقاضای زیاد برای اجاره می‌دانستند و اکثر آنها بیان کردند که می‌توان در فصل تابستان، خانه‌ها را با قیمت بالا اجاره داد.

منبع

مطالب مرتبط

 • 69
  گران قیمت ترین خانه در جهان «آنتیلیا» است. این خانه در کشوری است که ما را متعجب می کند: هندوستان. به گزارش اقتصادآنلاین ، ماهنامه آینده روشن نوشت :  در گذشته همه به خارج سفر می کردند که تا با دیدن زندگی های شاهانه مردم آن کشورها لذت ببرند و…
 • 67
  آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که در یک اتاق احساس آرامش کنید یا حس کنید که فلان کافه دنج است اما آن یکی زیاد آرام و راحت نیست.یا در بعضی خانه ها و ادارات احساس سنگین بودن فضا به شما حالتی از رسمی بودن و تجمل القا…
 • 65
  بازار مسکن در کشور ما همیشه جزو بازارهایی است که جذابیت‌های خاص خودش را داشته، بسیاری از افراد به ساخت وساز روی آورده‌اند و بسیاری از افراد به خرید و فروش و سرمایه گذاری در مسکن علاقه پیدا کرده‌اند. اما بازار مسکن هم مانند بسیاری از بازارهای دیگر دوران روکود…
 • 64
   دیگر سالهاست زمان آن گذشته که در دفتر کار خود بنشینید تا مشتری به سراغ شما بیاید . در بازار پر رقابت امروز که حتی نانوایی ها  که روزگاری مجبور بودید در صف های طولانی آنها نوبت بگیرید هم به فکرراه هایی برای جذب مشتری هستند ، چاره ای نیست…
 • 64
  … یا چگونه یک مشتری عصبانی را مدیریت کنیم! داشتن مشتری های ناراضی و عصبانی برای مشاغل مختلف بسیار بد و منفی است. و اگر این مشاغل، خیلی بزرگ نباشند و نفسشان از جای گرم در نیاید، بدتر خواهد بود. اما، نکته مهم این است که، اگر زمانی چنان اتفاقی…